007

24 Godziny

Trapped

Gatunek: Akcja / Thriller
Produkcja USA 2002
Reżyseria: Luis Mandoki
Scenariusz: Greg Iles
Zdjęcia: Frederick Elmes
Obsada: Charlize Theron, Kevin Bacon, Courtney Love, Stuart Townsend, Pruitt Taylor Vince

A ja sie pozachwycam :)

Pomimo wielu niezbyt pochlebnych opini jakich sie doczytałem na temat tego filmu postanowiłem go obejrzeć. Opowiada on historię bardzo przebiegłej trójki bohaterów specjalizujących sie w porwaniach dzieci dla okupu. Zmyślnie przeprowadzone porwania zakończone zawsze sukcesem gwarantuje przywództwo Joe Hickey-a, w tej roli, ponownie jako ciemny typ - Kevin Becon, swoją drogą naprawdę pasuje mu ta rola, wspierany przez Cheryl - Courtney Love, oraz swego kuzyna Marvina - Pruitt Taylor Vince, wydaje sie być nie do złapania. Wszystko opiera sie na tytułowych 24 godzinach - dokladnie tyle trwa każde z porwań. Każda z osób ma dokladnie przydzielone zadanie i określony czas kontaktu z innymi przestępcami. [czyli film zapowiada sie bardzo szablonowo i nudnie ->> błąd ] akcja rozwija sie początkowo na tyle stereotypowo, że już po pierwszym kwadransie wiadomo co się stanie, aż tu nagle...

Przecież nie mogę popsuć całej przyjemności:), pojawia się wątek miłosny [zdrada] pojawiają sie wyrzuty sumienia i chęć naprawy krzywd, wszystko kończy sie gdzieś na amerykańskiej autostradzie, przy udziale agencji rządowych, samolotu, kilku śmigłowców, ciężarówek i przynajmniej tużina rozbitych aut.

Dlaczego warto obejrzeć? bo jest to ciekawy, choć mocno trącający HOLLYWOODYZMEM film, bo nie można odmówić aktorą dobrej gry, bo jest to nowość:) i bo jest to też film o uczuciach, motywacjach ludzkiego działania i brutalności świata, który nas otacza.