Ciało

Ciało

Gatunek: Komedia
Produkcja Polska 2003
Reżyseria: Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz
Scenariusz: Andrzej Saramonowicz
Zdjęcia Tomasz Madejski
Obsada: Rafał Królikowski, Tomasz Karolak, Zbigniew Zamachowski, Robert Więckiewicz, Cezary Kosiński
Premiera: 22 sierpień 2003
Strona Domowa http://www.cialo.pl

Ciało...a właściwie trup....

... niezbyt wdzięczny temat jak na film, i to komedie.

Film twórców "Pół Serio" [kto nie widział - warto wrócić], więc reklamować nie trzeba. Historia prosta i banalna, wręcz z życia wzięta[...], dwójka przyjaciół postanawia przewieźć zwłoki [Rafał Królikowski] "tragicznie" zmarłego, a w sumie "śmiertelnie zmęczonego" kolegi z Krakowa do Sopotu. Niby nic szczególnego, ale...

Film wypełniony przyzwoicie gagami i humorem - niejednokrotnie czarnym, zrealizowany w trochę "zakręcony" sposób, przez co trzymający w niecierpliwości, bo przecież nie w napięciu. Fragmentaryczna fobuła w niechronologicznym porządku pozwala nam uniknąć łatwego przewidzenia dalszych wydarzeń i przynosi kilka zaskakujących rozstrzygnięć w końcowej fazie filmu. Szczerze mówiąc [pisząc] film nie jest przezabawny, ale jest dobry [dobry z "+"].

Remeake dobrego angielskiego humoru, z odrobinka typowego [niestety] dla Polski chamstwa i cwaniactwa, brak liniowości i ciekawe kreacje aktorskie Zbigniewa Zamachowskiego [Dizel] i Tomasza Karolaka [debiut??? - Goldi], napewno nie znudzą zbyt szybko nawet bardziej wymagającego widza. Jednym zdaniem: dobre, polskie, łatwe i przyjemne kino, które tzreba zobaczyć.

15:15 3 styczeń 2004

/ Przemo' /

OCENA [4+ /5 ]


ED2K

Zaciekawił cię film ??? Mam coś dla ciebie:

Cialo.avi
INFO