Immortal [aka Immortel, ad Vitam]

Immortal - kobieta Pułapka [aka Nieśmiertelni]

Gatunek: Akcja / s-f
Produkcja Francja,Włochy,Wielka Brytania
Reżyseria: Enki Bilal
Scenariusz:
Zdjęcia Dion Beebe
Obsada: Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett-Smith, Mark Ruffalo, Javier Bardem
Premiera: 01 październik 2004
Czas Trwania: 119 min.
Strona Domowa http://www.collateral-themovie.com/home.php

Prowadzenie taksówki w wielkim mieście to ciekawe i niebezpieczne zajęcie...

... szczególnie, gdy wozi się płatnego mordercę...

Głównym bohaterem filmu jest taksówkarz Max [Jamie Foxx] pracujący w L.A. Podczas typowego wieczoru trafia na klienta, który proponuje mu prace na całą noc za podwójne wynagrodzenie. Po krótkim czasie okazuje się, że Vincent [Tom Cruise] jest płatnym mordercą i ma do wykonania 5 zleceń tej nocy. Niestety Max nie może się już wycofać z tego przedsięwzięcia. Stopniowo staje się coraz bardziej w nie zaangażowany... oczywiście pod rygorem utraty życia. Czy zdoła wydostać się z tej śmiertelnej pułapki i ocalić swoje... a może jeszcze i inne życie ?

Film zaskakuje spokojem i pewną flegmatycznością, którą zaraża główny bohater, jest on niedorajdą życiowym, żyje marzeniami o własnej firmie, których za bardzo raczej nie uda mu się spełnić. Vincent to profesjonalista, nie pozostawia po sobie żadnych świadków, jest zimny i wyrachowany. Czy uda się mu wykonać zadanie za wszelką cenę ??

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w filmie, powiem tylko, że zakończenie nie jest tak oczywiste. Pochwalić autorów można za ciekawy pomysł i sposób realizacji filmu, ważniejsza akcja dzieje się w taksówce!! Całkiem porządnie skonstruowano też nastrój w filmie, wielkie miasto obojętność ludzi wokół na to co się dzieje, a wszystko przez okno taksówki. Podobnie jak miało to miejsce w "Między Słowami", tyle, że tam ten zabieg miał coś zupełnie innego na celu. "Zakładnik" to ciekawa propozycja, tyle, że jakoś tak opowiedziana, że nie porywa z miejsca, jedyne do czego można się przyczepic to, że można by tą historię opowiedzieć o 30 minut szybciej nie tracąc nic szczególnie ważnego... powiewa nudą.... ale tylko chwilami;7.
01:13 24 października 2004

/ Przemo' /

OCENA [4 /5 ]