Jet Li in Cradle 2 The Grave

Od Kołyski Aż Po Grób

Cradle 2 The Grave

Gatunek: Akcja
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Andrzej Bartkowiak
Scenariusz: John O'Brien, Channing Gibson, Reggie Rock Bythewood
Zdjęcia: Daryn Okada
Obsada: Jet Li, DMX, Anthony Anderson, Kelly Hu, Tom Arnold
Kolejny film Bartkowiaka i Jet-a Li czyli zgranego duetu poznanego w "Romeo Must Die", swego czasu jeden z ciekawszych filmów. Czego się spodziewać po takich nazwiskach - oczywiście dobrej, bardzo dobrej akcji.jak zwykle ...... bijatyjka ;) Mamy tutaj do czynienia z idealnym napadem. Łupem złodzieji padają wyjątkowe - czarne diamenty, które stają się przyczyną nie oczekiwanego obrotu wypadków. Okazuje sie bowiem, że są one niezbędnym składnikiem broni o wiele potężniejszej niż bomba atomowa... uf
Jak nie trudno przypuszczać wszyscy chcą je odzyskać, zarówno ci "dobrzy" jak i "czarne" charaktery.... i nic więcej nie powiem, na temat fabuły ;)

Efektowne sceny walki, pościgi po ulicach LA i trochę pirotechnicznych sztuczek, czyli wszystko co się składa na dobry film akcji. Swoją drogą interesuje mnie pewne ujęcie, kiedy to Jet Li "schodzi" z wieżowca po zewnętrznej fasadzie budynku, naprawdę zapiera dech w piersiach. Nawet jeśli wykonywane było to przy pełnej asekuracji, czyli na "linkach" - i tak podziwiam. Całość uzupełniona jest naprawdę dobrą muzyką za którą odpowiada John Frizzell, dominują "czarne" rytmy, ale przyznać trzeba, że bardzo dopasowane i podtrzymujące dobrą atmosferę filmu.
Ciekawym zabiegiem jest łączenie 3 finałowych scen walki w jedną, przez co cały finał zyskuje na atrakcyjności i trwa dużo dłużej. Cóż można więcej dodać, jak tylko zaproszenie do kina. W Polsce film ma się pojawić 27 czerwca więc [Warner] zaprasza do kin ;)

OCENA [5 /5 ]