Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2

Once Upon a Time in Mexico

Gatunek: Akcja / Dramat
Produkcja Meksyk 2003
Reżyseria: Robert Rodriguez
Scenariusz: Robert Rodriguez
Zdjęcia Robert Rodriguez
Obsada: Antonio Banderas, Salma Hayek, Johnny Depp, Mickey Rourke, Eva Mendes, Willem Dafoe
Premiera: 03 październik 2003
Strona Domowa http://www.sonypictures.com/movies/onceuponatimeinmexico/

Któż nie pamięta Antonio Banderasa.....

... w kultowym DESPERADO...

To już chyba reguła, kontynuacja wielkiego, kasowego przeboju jest po prostu mizerna. Niby klimat jest podobny, główni aktorzy ci sami, miejsce akcji też, ale „czegoś” tu brakuje... Fabuła się trochę komplikuje, dodano wątki polityczne. Wszystkiego jest zbyt wiele, a oczekiwania widzów są troszkę inne.

Rzecz dzieje się w Meksyku. Panuje tu zły kartel, przywódca to Willem Dafoe, na jego usługach jest wojsko (z gen. Marcuesem na czele). Pojawia się chwiejny i okrutny agent CIA (Johnny Depp), o niejasnych intencjach… No i są El Mariachi, czyli grajkowie, nad wyraz sprawni, ze swymi strzelającymi gitarami, a raczej futerałami od gitar – to Antonio Banderas i dwaj inni kolesie, a wśród nich sam Enrique Iglesias (daje nawet próbkę swego hiszpańskiego śpiewu). Jest też marionetkowy acz dobry prezydent, kochany i szanowany przez lud. Fabuła wraz z głównymi wątkami toczy się pomiędzy tymi osobami…

Mamy tu wybuchy, trup się ściele gęsto (liczne strzelaniny), akcja raz przyspiesza raz zwalnia. Reżyser i scenarzysta (w jednym) to sam Robert Rodriquez.
22:25 26 luty 2004

/ Kasia /