Domino

Domino

Gatunek: Dramat / akcja / biograficzny
Produkcja Francja / USA 2004
Reżyseria: Tony Scott
Scenariusz: Richard Kelly, Steve Barancik
Zdjęcia Daniel Mindel
Obsada: Keira Knightley, Lucy Liu, Mena Suvari, Mickey Rourke, Macy Gray, Christopher Walken
Premiera: b.d
Czas Trwania: 127 min.
Strona Domowa http://www.dominomovie.com


"Człowiek w Ogniu" i "Domino", nie tylko wspólny reżyser łączy te 2 obrazy...

Po czym można rozpoznać dobry dramat? Może po tym, że opowiada autentyczną historię tragicznie zmarłej osoby? - bo nikt inny nie pisze tak dobrze scenariusza jak życie właśnie. A może po tym, że akcja jest tak wciągająca i dynamicznie prowadzona, że nie można wzroku oderwać? Na pewno po tym, że całość przyozdobiona jest świetną muzyką autorstwa Harrego Gregson-Williams-a. Domino spełnia wszystkie z powyższych.

Film opowiada nieprawdopodobną historię Domino Harvey [Keira Knightley] - łowcy nagród z LA. Schwytana przez FBI i przesłuchiwana opowiada ją Agentce Taryn Miles [ Lucy Liu ]. Właśnie w taki sposób dowiadujemy się gdzie dorastała, jakie wydarzenia diametralnie zmieniły jej życie i w jaki sposób została łowcą. Kolejną częścią filmu jest relacja z działalności jaką prowadziła... i zapewniam, że jest na co popatrzeć.

Dalszych szczegółów fabuły nie zdradzę żeby nie psuć nikomu przyjemności z oglądania. Reasumując - naprawdę dobry film na każdą okazję. Dla bardziej zainteresowanych dodam, że filmowe zakończenie różni się znacznie od prawdziwego - musiał pojawić się słynne hollywoodzki "Happy End", którego prawdziwe życie nie przewidziało.

// jest to pierwszy film z "drag serii" jaką przewidziałem na ten tydzień:
kolejne:
- Its All Gone Pete Tong
- One Perfect Day
// filmy te nie dotyczą bezpośrednio narkotyków, lecz w każdym z nich są wyraźnie obecne //
// zapraszam do czytania //
13:27 23 luty 2006

Cp3

OCENA [5 /5 ]

Link ED2K:
http://www.osloskop.net/r/19719.html
Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową. [http://www.osloskop.net/]