Gothika

Gothika

Gatunek: Horror / Thriller
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Mathieu Kassovitz
Scenariusz: Sebastian Gutierrez
Zdjęcia Matthew Libatique
Obsada: Halle Berry, Penélope Cruz, Robert Downey Jr., Charles Dutton, John Carroll Lynch
Premiera: 13 luty 2004
Strona Domowa http://gothikamovie.warnerbros.com/

Gdy psychiatra znajduje się po drugiej stronie lustra...

... diametralnie zmienia swoje podejście do pewnych spraw, bo:
Nie można zaufać komuś, kto uważa cię za wariata...


kilka dni temu pojawił się na ekranach naszych kin film Gothica, reklamowany i zapowiadany od dawna.. Jako, że staram się nadążać za interesującymi propozycjami postanowiłem również i z tym tytułem się zapoznać. Historia wydawała się być interesującą , choć już lekko znaną.....

Bohaterka, doktor Miranda Grey [Halle Berry] jest wziętym psychiatrą, pracującym w więzieniu dla kobiet, którego dyrektorem jest jej mąż Douglas [Charles Dutton]. Pewnego dnia wracając w ulewę z pracy ma wypadek samochodowy, który załkowicie odmienia jej losy. Kilka dni później budzi się w jednej z cel swojego szpitala już jako pacjentka. Dowiaduje się, że jest oskarżona o zamordowanie męża, lecz nie może sobie dokładnie przypomnieć przebiegu zdarzeń. Cały czas jest prześladowana przez dziwne zjawy, nie bardzo wie co się z nią dzieje...

Czy zdoła przypomnieć sobie przebieg tamtego feralnego wieczoru.... Czy wyjaśni sobie czym są te zjawy i co mają oznaczać... Odpowiedzi na te i inne pytanie szukajcie w kinach - bo warto.

Ciekawy i niebanalny scenariusz, niezła gra Halle Berry - "na granicy obłędu" i odpowiedni klimacik - to niewątpliwe zalety tego filmu. Pochwalić należy również ciekawe zdjęcia i nieprzeszkadzającą [...a może nawet naprawdę dobrą ;o ] muzykę. Film niestety nie jest jakiś rewelacyjny, jest to poprostu dobry amerykański thriller-ek , bo horrorem wg. mnie nazwać go nie można.

Tak czy inaczej na 4+ mogę go ocenić i polecam go na długie lutowe wieczory, bo jest się czego przestraszyć i jest o czym pomyśleć... a to się zawsze przydaje ;)
17:26 17 luty 2004

/ Przemo' /

OCENA [4+ /5 ]