Dom Z Piasku I Mgły

House Of Sand And Fog

Gatunek: dramat
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Vadim Perelman
Scenariusz: Vadim Perelman
Zdjęcia Roger Deakins, David Stockton
Obsada: Jennifer Connelly, Ben Kingsley, Ron Eldard, Frances Fisher, Kim Dickens
Premiera: 01 styczeń 2005
Czas Trwania: 126 min.
Strona Domowa http://www.dreamworks.com/dvd_features_hosaf.html

Dom - miejsce w którym czujemy się bezpieczni ... ...

... do czasu, kiedy się coś w nim wydarzy....

Film opowiada historię Kathy [Jennifer Connelly], która po kilku porażkach życiowych próbuje dojść do siebie. Jak na złość urzędnicy postanawiają odebrać jej dom - pamiątkę rodzinną, miejsce, gdzie dorastała. dzieje się tak, gdyż nie dopatrzyła pewnych formalności i biurokracja góruje nad zwyczajnym człowiekiem. Zrozpaczona i bez środków do życia bohaterka rozpoczyna romans z miejscowym policjantem. Wkrótce oboje postanawiają odzyskać dom z rąk nowych właścicieli. Sprawa nie jest jednak tak prosta na jaką wygląda i pojawiają się kolejne komplikacje, które prowadzą do niespodziewanego zakończenia.

Drugą główna role w filmie gra Ben Kingsley [Bahrani] - pułkownik armii Irańskiej, który musiał uciekać z kraju po rewolucji. To właśnie on z rodziną wprowadzają się do domu Kathy i właśnie z nim podejmuje walkę główna bohaterka. Akcja jest niczego sobie, kilka zaskakujących zwrotów - raczej nie można się nudzić. Niezłe zdjęci i klimatyczna muzyka, ale wszystko bez rewelacji. po kilkudziesięciu minutach czuje się już ciężar filmu, nie jest on najłatwiejszy w odbiorze.

Film ogólnie średni, mogło to wszystko zostać ciekawiej pokazane, znowu pamiętać trzeba, że jest to historia z życia wzięta i tę rolę film spełnia doskonale. Jako że film wchodzi na ekrany kin w Nowy Rok pozwoli Wam dość drastycznie spaść na ziemię po sylwestrowej imprezce. Nie polecam oglądać na gigancie;d, nalekkim kacyku - owszem. Jest po prostu OK - bez rewelacji jednakże.
22:34 08 grudnia 2004

/ Przemo' /

OCENA [4- /5 ]