Tatuaż

In The Cut

Gatunek: Thriller Erotyczny
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Jane Campion
Scenariusz: Jane Campion, Susanna Moore
Zdjęcia Dion Beebe
Obsada: Meg Ryan, Mark Ruffalo, Kevin Bacon, Jennifer Jason Leigh, Nick Damici
Premiera: 31 styczeń 2004
Strona Domowa http://www.sonypictures.com/homevideo/catalog/catalogDetail_DVD043396006973.html

Gdy po mieście grasuje bestialski morderca...

... a Tobie się wydaje, że wiesz kim on jest...

Hehe... po Gothice to kolejny film z kobieta w roli głównej. Niestety już nie jest tak dobrze... jest - delikatnie mówiąc - przeciętnie... , ale od początku.

Bohaterką tej opowieści jest Frannie Avery [Meg Ryan], wykładająca literaturę w szkole średniej. Trudno przychodzą jej kontakty z mężczyznami, aż do czasu kiedy poznaje detektywa Jamesa Malloya [Mark Ruffalo], który prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa popełnionego w okolicy jej domu. Frannie za namową przyjaciółki Pauline [Jennifer Jason Leigh] postanawia "pójść na całość" w tym związku, choć wogóle nie ufa partnerowi. Uważa ona, że mógł mieć coś wspólnego ze popełnioną zbrodnią. Kiedy morderstwo się powtarza bohaterka traci zaufanie do policjanta i próbuje dotrzeć do prawdy na własną rękę...

Zacznę podsumowanie od delikatnego sprostowania... niestety nie jest to ani thriller, bo z ledwością utrzymuje widza na miejscu, a co dopiero mówić o mrożącej krew w żyłach akcji..., i nie jest on niestety erotyczny, bo więcej erotyki zobaczyć można w przerwie reklamowej między Dobranocką a Wiadomościami, a to co jest jakoś nie bardzo się komponuje. Dla mnie jest to bardziej dramat... tylko nie wiem, czy bohaterki, czy może twórców filmu. ;] Film posiada nieco zagadkowości i momentami przypomina nieco kryminał... lecz spójność akcji jest taka sobie...średnia, przez co staje się nużąca po dłuższej chwili... Pod koniec następuje gwałtowne przyśpieszenie, lecz na próżno - bo to juz koniec, po filmi nie pozostaje w sumie nic, "jesteśmy wolni możemy iść... "

Ogólnie nie jest to jakaś wielka kinowa porażka, po prostu nic specjalnego, zwykły przeciętniak i mnie się on wogóle nie podobał.
21:22 19 luty 2004

/ Przemo' /

OCENA [3 /5 ]