kliknij aby powiększyć plakat

Lara Croft Tomb Rider The Cardle Of Life

Lara Croft Tomb Rider Kolebka Życia

Gatunek: Przygodowy/Akcja/Science-Fiction
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Jan De Bont
Scenariusz: Dean Georgaris
Zdjęcia: David Tattersall
Obsada: Angelina Jolie, Gerard Butler, Ciarán Hinds, Chris Barrie, Noah Taylor
Premiera: 29 sierpnień 2003
Strona Domowa http://www.tombraidermovie.com/index.html

Lara Croft po raz drugi..

... tym razem w wyprawie do kolebki życia.

Zacznę od tego czego oczekiwałem po tym filmie. Mając w pamięci część pierwsza przygód dzielnej pani archeolog - Angelina Jolie, przede wszystkim liczyłem na ciekawe efekty specjalne i popisy kaskaderskie i w sumie nic więcej. No i na całe szczęście się troszkę rozczarowałem.... pozytywnie.

Zaczynając od początku: akcja rozgrywa się w bardzo malowniczych sceneriach: greckie wyspy, Kazachstan, Chiny, Hong - Kong, Afryka no i oczywiście Anglia. Przez większość filmu Larze towarzyszy Terry Sheridan - Gerard Butler, byly admirał floty brytyjskiej, obecnie najemnik osadzony w Kazachskim więzieniu. Stary przyjaciel Lary, a może nawet ktoś więcej... i to jest zaskoczeniem, Lara i mężczyzna...heh.
Nie będę się dalej rozpisywał o treści filmu, dodam tylko, że jest dość interesująca i w odróżnieniu od np: Hollywood Homicide, nie nudzi po pierwszych 15 minutach :)

Zwarta i szybka, oraz efektowna, nie mylić proszę z efekciarska, akcja, odrobina humoru i całkiem porządne efekty to główne zalety tej propozycji. Jeśli jest możliwość to polecam iść do kina, bo na dużym ekranie dostrzec można o wiele wiele więcej niż na 32" nawet...
/ Przemo'/

OCENA [4 /5 ]