Między Słowami

Lost In Translation

Gatunek: Melodramat
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Sofia Coppola
Scenariusz: Sofia Coppola
Zdjęcia Lance Acord
Obsada: Scarlett Johansson, Bill Murray, Akiko Takeshita, Giovanni Ribisi, Fumihiro Hayashi
Premiera: 20 luty 2004
Strona Domowa http://www.lost-in-translation.com/

Chcecie obejrzeć film bez akcji, tak nudny...

... że aż warto go obejrzeć ;)

Ogólnie prosta historia, starszy aktor Bob Harris [Bill Murray], lekko zapomniany i nieco ekscentryczny, przezywający jednocześnie niewielki kryzys małżeński przyjeżdża do Japonii, żeby nakręcić reklamówkę whisky.

W tym samym czasie w Tokio przebywa Charlotte [Scarlett Johansson] - świeżo upieczona absolwentka filozofii, która towarzyszy mężowi - fotografowi w służbowej podróży. Niby nic nadzwyczajnego, ale przypadkowe spotkanie tych dwojga ludzi, znudzonych i zagubionych w tak odmiennej kulturze, doprowadzi do ciekawego splotu wydarzeń.

Spodziewając się wartkiej akcji, pościgów, scen erotycznych czy masy efektów specjalnych zawiedziecie się bardzo - to nie tędy droga. Wręcz przeciwnie, akcja się wręcz wlecze w zółwim tempie... ale chyba właśnie o to tu chodzi. Ucieczka od pośpiechu, zwrócenie uwagi na rzeczy błahe i banalne. Jak by ktoś powiedział "STOP" , chwila refleksji, marzenie... i to co można wyrazić przez spojrzenie , gest. Film jest poprostu inny - opowiada on zwykłą historię zauroczenia, a może miłości, historię zwykłą, lecz w sposób niezwykły...

Ciekawa propozycja aby się oderwać od codziennego pośpiechu i zabiegania. Film daje dużo do myślenia.. i mogę powiedzieć, że na różne tematy. Polecam - ale nie dla wszystkich, tylko dla bardziej zainteresowanych... interpretacje napewno będą różne.
01:02 28 luty 2004

/ Przemo' /

OCENA [4 /5 ]