Medalion

Medallion, The

Gatunek: akcja \ komedia
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Gordon Chan
Scenariusz: Bey Logan, Gordon Chan
Zdjęcia Arthur Wong
Obsada: Jackie Chan, Lee Evans, Claire Forlani, Christy Chung, John Rhys-Davies, Julian Sands
Premiera: 26 grudzień 2003
Strona Domowa http://www.sonypictures.com/homevideo/themedallion/index.html

Po "Tuxedo" [Smoking] i "Highbinders" czegóż innego można się było spodziewać..

... jak następnego filmu w takiej właśnie konwencji

Film opowiada historię magicznego medalionu, który jest w posiadaniu szczególnego dziecka, które to jako jedyne potrafi połączyć obie cześci "wisiorka". Medalion daję nieograniczone możliwości i nieśmiertelność, przez co staje się bardzo pożądanym przedmiotem... Eddie Young [Jackie Chan] - policjant z Hong-Kongu przyjeżdża do Irlandii, aby zapobiec wraz z Interpolem ;] przejęciu medalionu przez Sneakehead-a [Julian Sands]. Oto cały wątek w filozoficznym skrócie...
Na uwagę zasługuje moim zdaniem kreacja irlandzkiego agenta Interpolu - Arthur-a Watsona [Lee Evans], czyż by następny Rowan Atkinson ???. Obraz zrealizowany bardzo standardowo - nie zaskakuje niczym nowym, chwilami wręcz nudzi odrobinkę. Jest to typowy ponad miarę film z Chanem, mnóstwo gagów sytuacyjnych, pościgów i ucieczek, sfingowanych walk kung-fu i malutka domieszka czegoś do przemyślenia - dla tych któży bardziej poszukają ;).
Film głównie dla pasjonatów i wielbicieli Jackiego Chana, lub jako lekka przekąska po zbyt obfitym posiłku, niestety bez specjalnych rewelacji tym razem. Ale być może "W 80 Dni dookoła świata" przyniesie nieco świeżości w kreacjach Jackiego, pozostaje jedynie mieć nadzieję i cierpliwie czekać, to już w tym roku ;)
12:15 3 styczeń 2004

/ Przemo' /

OCENA [3 /5 ]


ED2K

Zaciekawił cię film ??? Mam coś dla ciebie:

The.Medallion.DVDRiP.XViD-DcN.(osloskop.net).avi
INFO