Człowiek W Ogniu

Man Of Fire

Gatunek: Akcja / Thriller
Produkcja USA / Meksyk 2004
Reżyseria: Tony Scott
Scenariusz: Brian Helgeland
[Na podstawie książki: A.J. Quinnell]
Zdjęcia Paul Cameron
Obsada: Denzel Washington, Dakota Fanning, Marc Anthony, Radha Mitchell, Christopher Walken, Mickey Rourke
Premiera: 15 październik 2004
Czas Trwania: 146 min.
Strona Domowa http://www.manonfiremovie.com/

"Jeden z najlepszych filmów Tonnego Scotta. Ostry, porywający i mocny jak diabli"

... powiedział o nim Quentin Tarantino - czy miał racje ?

Fabuła filmu opiera się na historii byłego żołnierza amerykańskiego, który podejmuje się pracy ochroniarza w Meksyku. Pod swoją opieką Creasy [Denzel Washington] ma kilku[-nasto]letnią dziewczynkę - Pitę [Dakota Fanning], której rodzicom [ Marc Anthony i Radha Mitchell] grożono porwaniem. Nasz bohater jak przystało na typowego eks-żołnierza walczy z "upiorami przeszłości" i próbuje odnaleźć nowy sens życia. Szybko odnajduje go w osobie swojej małej przyjaciółki i jak się nie trudno domyślić niemal jednocześnie go traci ponownie, gdyż Pita zostaje porwana a Creasy poważnie ranny.

Jak potoczą się jego dalsze losy możecie przekonać się sami.. zapraszam do kin! Niech małą podpowiedzią będzie tytuł Man Of Fire, czyli będzie gorąco ;D

Film zasługuje na uwagę z kilku ważnych przyczyn: mimo, że temat nieco jakby znany i odgrzewany to spojrzenie jednak zupełnie świeże i ciekawe. Należy zwrócić też uwagę na wspaniałe moim zdaniem zdjęcia autorstwa Paul'a Cameron'a i naprawdę dobrą realizacje całości. Rzadko ostatnio mam do czynienia z filmami, które mają w sobie to coś... ten jest właśnie jednym z niewielu takich. Gorąco polecam.
10:51 20 października 2004

/ Przemo' /

OCENA [4 /5 ]