Ocean Strachu

Open Water

Gatunek: Dramat / Thriller
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Chris Kentis
Scenariusz: Chris Kentis
Zdjęcia Laura Lau, Chris Kentis
Obsada: Blanchard Ryan, Daniel Travis, Saul Stein, Estelle Lau, Michael E. Williamson
Premiera: 15 październik 2004
Czas Trwania: 79 min.
Strona Domowa http://openwaterfilm.com/

Reklamowany jako "Najlepszy dreszczowiec tego roku", jak jest naprawdę...

... nie da się łatwo odpowiedzieć na to pytanie..

Film opowiada historię młodego małżeństwa Daniela i Susan [ Daniel Travis i Blanchard Ryan ], które wyjeżdża na zasłużone wakacje na Bahamy. Bawią się tam wspaniale, jak przystało na wakacje... Wybierają się na wspólne nurkowanie na rafie daleko od brzegu i nieszczęśliwym trafem pozostają tam zupełnie sami. Ich łódź odpływa a obsługa rejsu jest przekonana, że zabrała z miejsca komplet uczestników wyprawy. Daniel i Susan próbują zwrócić na siebie uwagę będących w pobliżu łodzi, lecz bezskutecznie. Pozostają sami gdzieś na oceanie, nie mając wody, jedzenia ani żadnej nadzieji.

Wydawało by się, że dość banalny scenariusz... lecz napisany przez życie, bo historia oparta jest na wydarzeniach autentycznych. Swoją drogą chyba właśnie takie scenariusze są tymi najciekawszymi - po głębszym zastanowieniu. Ktoś powie o tym filmie - NUDA, bo tak w sumie jest na pierwszy rzut oka. Dwoje młodych i pełnych życia ludzi dryfuje sobie pośrodku oceanu i czeka na ocalenie. Moim zdaniem należy jednak spojrzeć nieco inaczej na ich sytuacje, pomimo lekkiej banalności to wydarzenie stopniowo zaczyna przybierać ciekawego wyrazu psychologicznego. Staje się walką ludzi o przetrwanie, walką z własnymi słabościami i poczuciem bezsilności. Równolegle z sytuacją bohaterów zmienia się również klimat filmu i sceneria wydarzeń...

Film naprawdę godny uwagi i dokładnego obejrzenia. Niedawna premiera pozwoli Wam - Szanowni Czytelnicy - wybrać się na niego do kina, bo naprawdę warto. A może nie mam racji... i się ekscytuje zupełnie niepotrzebnie... oceńcie sami :].
23:00 21 października 2004

/ Przemo' /

OCENA [5- /5 ]