It's All Gone Pete Tong

It's All Gone Pete Tong

Gatunek: Dramat / komedia
Produkcja Kanada / Wielka Brytania 2004
Reżyseria: Michael Dowse
Scenariusz: Michael Dowse
Zdjęcia Balazs Bolygo
Obsada: Monica Maja, Dan Antopolski, Paul Kaye, Kate Magowan, Pete Tong, Tiësto, Tim Plester, Lol Hammond , Barry Ashworth, Carl Cox, Paul Van Dyk
Premiera: b.d
Czas Trwania: 90 min.
Strona Domowa http://www.itsallgonepetetong.com/


Choć według mnie kultura TECHNO juz dawno umarła ;], to jednak obok takich nazwisk jak Pete Tong, Tiësto, Lol Hammond, Frankie Wilde, Carl Cox, Paul Van Dyk trudno przejść obojetnie..

Zaczynając od początku... Frankiego poznajemy, kiedy jest u szczytu sławy. Gra w najlepszych klubach na Ibizie - ludzie go uwielbiają. Mieszka we wspaniałej willi nieopodal plaży. Jest jedną z największych gwiazd DJ - ki na świecie.

Pewnego dnia nasz bohater, nie straniący od alkoholu i narkotyków słyszy dziwne piszczenie w uszach, nie przejmując się tym zbytnia pracuje i bawi się dalej. Tak lekkie podejście prowadzi u niego do stopniowego pogarszania się słuchu, co w przypadku muzyka jest nie bez znaczenia. Franki nie szuka jednak pomocy u lekarzy i próbuje nagrać nowy album, który jeszcze w studiu okazuje się być kompletnym niewypałem. Lekarze stawiają jedna diagnozę: "kompletnie głuchy na jedno ucho, a drugie sprawne w zaledwie 15% i będzie gorzej. Koniec z muzyką i głośnymi imprezami!"

Tracąc całkowicie słuch Frankie przeżywa załamanie, żona go zostawia i odchodzi wraz z synkiem. DJ zaczyna coraz więcej ćpać i pić, próbuje nawet popełnić samobójstwo. W końcu postanawia nauczyć się czytania z ruchu warg, by wogóle móc komunikować się ze światem...

Dalszej części fabuły nie zdradzę - jak zawsze - by nie psuć przyjemności z oglądania. Film naprawdę warty obejrzenia nie tylko ze względu na bardzo dobrą muzykę i ciekawą scenerię, ale przede wszystkim z powodu naprawdę dobrej historii, którą opowiada i ciekawego zakończenia.

INFO:
Dla wszystkich bardziej zainteresowanych życiem i twórczością samego DJ-a mam niestety złą wiadomość: "choć w sieci odnaleźć można zarówno biografię jak i utwory Frankiego, jest on jednak postacią fikcyjną, a cała ta otoczka jest wytworem promocji producentów filmu - za co wielkie uznanie. Udział w filmie znanych i autentycznych osób tak bardzo go urealnia, że ma się wrażenie, że oglądamy film dokumentalny, jenak prawda jest inna , a spory na ten temat toczą się na wielu forach dyskusyjnych. Według mnie sposób na promocję i reklamę świetny i szczerze pisząc sam dałem się nabrać na początku :) "

Ciekawa informacja: Naciśnij Ctrl + A i przeczytaj INFO powyżej:
12:33 3 marzec 2006

Cp3

OCENA [5 /5 ]

Link ED2K:
http://www.osloskop.net/r/14442.html
Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową. [http://www.osloskop.net/]