Lepiej Późno Niż Później

Something's Gotta Give

Gatunek: Komedia Romantyczna
Produkcja USA 2003
Reżyseria: Nancy Meyers
Scenariusz: Nancy Meyers
Zdjęcia Michael Ballhaus
Obsada: Jack Nicholson, Diane Keaton, Amanda Peet, Keanu Reeves, Frances McDormand
Premiera: 19 marzec 2004
Strona Domowa http://www.sonypictures.com/movies/somethingsgottagive/index.html

Jack Nicholson jako podstarzały casanova...

... i już się robi zabawnie...

Zaczyna się naprawdę obiecująco pod dwoma względami:
- muzyka Crazy Town - Buterfly
- i krótka prezentacja kilku naprawde atrakcyjnych kobiet...
Juz po chwili poznajemy naszego bohatera: Harrego - nieco po sześćdziesiątce, właściciel kilku firm, w tym wytwórni płytowej promującej hip - hop, jeżdżącego sportowym cobrio Mercedesa z piekną dziewczyną u boku. W tej roli oglądamy oczywiście Jack-a Nicholson-a. Harry wyjeżdża właśnie z o połowę młodszą od siebie Marin [Amanda Peet] na weekend za miasto, do domu jej metki, znakomitej pisarki: Ericy [Diane Keaton]. Kiedy zakochani zaczynają chłodzić szampana i zrzucać ciuszki [jak to na weekendzie za miastem] dom nawiedza Erica wraz z siostrą Zoe [Frances McDormand ] i spotykając Harrrego w kuchni, bez spodni biorą go za jakiegoś naćpanego przestępcę, co nie wróży zbyt dobrze dalszej znajomości. Kilka godzin później Harry podczas igraszek, właściwie przygotowań do igraszek ;], dostaje lekkiego ataku serca i Erica jako jedyna potrafi go reanimować i nie traci zimnej krwi. W szpitalu Harrym zajmuje się przystojny i wolny doktor Julian [Keanu Reeves], który bardziej niż pacjentem interesuje się Ericą.

Niby wszystko ładnie i prosto się układa, Harry spotyka się z córką, Julian zacznie spotykać się z matką... czy tak jest - przekonajcie się sami.

Bardzo przyjemny film z pogranicza lekkiego romansu i komedii romantycznej. Na uwagę zasługują naprawdę świetne role Nicholsona i Keaton. Ciekawy // jak na Hollywood ;] // scenariusz i całkiem przyzwoita realizacja zapewnią to, że czas poświęcony na obejrzenie tego filmu nie będzie czasem straconym. Przyjemna i nie narzucająca się muzyka oraz naprawdę fajny klimacik sprawia, że film się podoba. Nie mogę się zgodzić z opiniami, że jest to film dla emerytów według mnie jest to film dla każdego, kto kiedyś kochał, kocha lub będzie... Trafnie opowiedziana historia z (nie)zaskakującym zakończeniem.
09:33 18 kwietnia 2004

/ Przemo' /

OCENA [4 /5 ]